Начало / Екскурзии / Екскурзии - Букурещ

Великден в РУМЪНИЯ: Букурещ, Бран, Брашов, Пелеш от Варна, Шумен и Русе

Номер на оферта

/

186199

Дати & цени

Цената включва

- Транспорт с лицензиран автобус за международни превози
- 2 нощувки в Синая хотел Palace Sinaia 4*
- 2 закуски
- Медицинска застраховка
- Екскурзоводско обслужване по обектите на български език
- Всички пътни такси
- Екскурзия до Ръшновската крепост
- Туристическа програма в Брашов;
- Екскурзия до замъка "Пелеш" и разглеждане на Синайския манастир;
- Екскурзия до замъка на Дракула в Бран
- Посещение на Синайския манастир за празничната литургия

Цената не включва

- Входните такси за посещаваните обекти
- Разходи от личен характер
- Посещение с беседа на български на Парламента в Букурещ – 35 леи
- Празнична великденска вечеря с жива музика и танци – 20 евро
- Възможност за доплащане за две вечери в ресторанта на хотела с жива музика – 25 евро

Програма на пътуването

Великден в Румъния - Букурещ, Бран, Брашов, Пелеш

2 нощувки със закуски в Синая хотел Palace Sinaia 4*
Дата: 15.04 – 17.04.2017

Отпътуване от Варна- Шумен-Разград-Русе
Отпътуване от Добрич при мин.12 човека

Цена на човек в двойна/тройна стая:
от гр.Варна: 163 лв.
от гр.Шумен/Разград: 155 лв.
от гр.Русе: 150 лв.

Програма

1 ДЕН 15.04.2017 / Варна - Букурещ /
Отпътуване от Варна от ул.Антим I в 05:00ч.Отпътуване от Шумен в 06:00ч.Отпътуване от Разград в 07:00ч. Отпътуване от Русе 08:00ч.

Преминаване на Дунав мост на българо – румънската граница.Пристигане в Букурещ около 11:00ч.- наричат Букурещ” най-добре пазената тайна на Европа”.Румънска легенда разказва, че градът е основан на бреговете на река Дъмбовица от пастир на име Букур. Това име буквално означава „забавление”. Ресторанти, барове, художествени галерии и музеи изникват на всеки ъгъл.И до днес “малкият Париж” е една от бързо развиващите се дестинации в Европа и винаги ще има с какво да ви изненада . Транзитно преминаване през града в посока Синая.По пътно през Букурещ ще направим половината си панорамна обиколка на града - Площада на революцията, кралския дворец (понастоящем музей на изящните изкуства), Сената, университетската библиотека, храма на музиката „Атене”- концертен и фестивален център, една от емблемите на Букурещ, която се отличава със своя стил и купол с височина от 30 м., пл. „Романя”, пл. „Викторией”, Триумфалната арка (копие на парижката).Пристигане в Синая и разглеждане на зазмъка Пелеш - Смятан от мнозина за един от най-хубавите дворцови комплекси в Европа. Двореца е издигнат между годините 1873 и 1883 г. като лятна резиденция на румънския крал Карол I и неговата съпруга кралица Елизабета. Приковава вниманието с пълната си архитектурна хармония – чудесни тераси, готически кули, множество статуи и фонтани. Пристигане и разглеждане на замъка.Разглеждане на Синайския манастир - Идеята за манастира хрумва на принц Михаил Кантакузин след поклонническото му пътешествие до всеизвестната планина Синай в Египет. Сградата била проектирана да служи едновременно като манастир и като укрепена крепост по пътя, свързващ Брашов и Букурещ, а първоначалният замисъл на благородника била в манастира да живеят 12 монаси – по подобие на 12-те Апостоли. Постепенно обаче тази цифра се увеличава.
През 1735 – 1739 г. манастирът Синая бива завладян от турците. Тук се пазят първата Библия, преведена на румънски (и отпечатана в Букурещ през 1688 г.), пищна колекция от икони, както и епитафия (надгробен надпис), избродирана в самия край на XIX в., която е със световно значение и е защитена от ЮНЕСКО. Вечерта пристигане в хотела.Настаняване.Нощувка.

2 ДЕН / Бран /Замъка на Дракула/– Замъка Ръшнов –Брашов
Закуска.Около 09:00ч. Отпътуване за Бран. Пристигане в Бран около 10:00ч. Посещение на “Замъка Бран” - известен още като замъка на “Дракула”- ловната резиденция на граф Влад Цепеш “Дракула”/впечатляваща средновековна крепост,стъпила върху скала извисяваща се над дефилето на р.Бран, забулена в мистерия, построена между 1377 г. и 1382 г /свободно време за да опитате някой от местните специалитети, като Сармале, Мамалига с яйца, Чулама, румънска баница – със сирене и стафиди. Отпътуване за Крепостния замък Ръшнов - Средновековната крепост Ръшнов е издигната някъде през 13 век, по времето, когато тукашните територии са завладяни от татарите. Според някои историци, замъкът Ръшнов е една от седемте трансилвански български крепости. Той навярно е построен от българите, като в хода на историческите събития е наследен после от унгарците и австрийците.Разглеждане на крепостта и продължаваме към Брашов . градът разделящ Източните и Южните Карпати и център на българската емиграция през Възраждането,където Петър Берон издава Рибния буквар. Разглеждане на: средновековния град Брашов – гостоприемно градче в Трансилвания, на чиято територия е най-голямата готическа катедрала и Улицата на въжетата/ най-тясната уличка в Източна Европа/; средновековната крепост, откъдето княз Влад предвождал нападенията срещу саксонските заселници в Трансилвания, православната катедрала „Успение Богородично”, Черната църква - най-голямата готическа катедрала в Източна Европа, построена 1383г., “Св. Бартоломей” – най-старият архитектурен паметник в града, Старото кметство, църквата “Свети Николай” от 14 век, общинският площад със сградата на общината. Възможност за самостоятелно качване с лифт до хълма Тампа, от който се открива чудесна панорама към града и околностите му.Надвечер връщане в хотела.Свободно време за почивка.* По желание с предварителна заявка Празнична великденска вечеря с музика в традиционен ресторант. Около 23:40ч. извозване до Синайския манастир за празничната великденска литургия. Нощувка.

3 ДЕН Синая -Букурещ - България
Закуска.Около 09:00ч. Отпътуване към Букурещ. Пристигане около обяд. Панорамна обиколка на града и посещение на етнографски музей „Румънско село” / Като него има само още 4 в света , в Осло , Копенхаген,Барселона и Рига. Разположен в парковата част на Букурещ, край езерото Херъстръу, той представлява етнографски център с 298 постройки, разположени в 46 селскостопански двора./, /, Патриархалната катедрала- духовният център на града. Място, където се намират мощите на Свети Димитър Бесарбовски и част от мощите на Свети Свети Константин и Елена , хълма на Митрополията,пл. „Унирии”, пл. „21-ви декември”, Националния театър, Патриаршеската катедрала, Кралския дворец.
Пешеходна разходка в старият град на Букурещ, където ще се любувате на прекрасната архитектура на реставрирани сгради, запазени по улица „Липскани“. Ще видите Стария княжески съд на Влад Цепеш – владетелят, увековечен от Брам Стоукър като Дракула. Тук се намира и най – голямата книжарница в Румъния – „Carturesti Carusel“ – в превод „Въртележка от светлина“. Шест – етажното здание ,построено през 1860г винаги е било важен търговски обект – банка, базар,а в момента снежно бяло царство на приказките и културата. Тук е и старата княжеска църква – най-старата сграда в Букурещ,както и бившия хан „Луи Манук“ – в момента луксозен хотел-ресторант. Многобройни барове и ресторантчета допринасят за приятната атмосфера. Свободно време за разходка.Около 15:30ч. * По – желание По предварителна заявка, посещение на двореца Чаушеску - действащият парламент на Румъния. Имате възможност да разгледате част от залите и да чуете беседата за начина и методите, по които е построен.
Отпътуване от Букурещ около 17:30ч. Пристигане в съответния град вечерта.

Примерно меню за празничната вечеря:

• Предястия:
• Червени яйца
• Агнешко с кюфтета
• Тарт с крем от пушена риба
• Пълнени домати с рикота, сирене и копър
• Хайвер по гръцки стил с лимон
• Свежа салата
• пушено сирене
• рибни филенца от темпура
• агнешки пай със сирене Горгонзола

Основни:
• Традиционно печено агне в пещ
• Печени картофи с див чесън на фурна
• Прясна салата от зеленчуци
• Асорти домашно приготвен хлебчета

Десерт:
• Великденски козунак
• Румънски традиционен хляб с пълнеж от сирене

Напитки:
• водка / мартини / домашна ракия
• Минерална вода
• Домашно бяло или червено вино

Входни такси.Ориентировъчни цени :
Букурещ: Национален Исторически музей – 8 RON; Музей на Румънското село – 10 RON за възр., 5 RON за ученици и студенти; Природонаучен музей – 20 RON за възр., 5 RON за ученици, Националният музей за изящни изкуства – по 10 RON за секцията, посветена на европейското изкуство и за тази, посветена на румънското изкуство, 15 RON комбиниран билет за двете галерии; Входна такса за Парламента-35 леи за възрастни, студенти- 18 леи; ученици и лица под 18 години- безплатно
замъка “Пелеш” – 20 RON за възрастни, 10 RON за хора над 65 г., 5 RON за ученици и студенти; замъка “Пелишор”– 20 RON за възрастни, 10 RON за хора над 65 г., 5 RON за ученици и студенти;
Брашов: Първото румънско училище – 5 RON, Черната църква – 8 RON за възрастни, 5 RON за студенти, 3 RON за ученици; лифт до хълма Тампа /двупосочен билет/ – 16 RON;
замъка “Бран” – 35 RON за възрастни, 25 RON за хора над 65 г., 15 RON за студенти, 7 RON за ученици.
Входна такса за крепостта Ръшнов- възрастни 18 леи, деца и студенти- 10 леи.

Допълнителна информация

Доплащане за единична стая: 43 лв.
Дете до 11.99г. с 2-ма възрастни:
от гр.Варна: 150 лв.
от гр.Шумен/Разград: 145 лв.
от гр.Русе: 138 лв.

Тагове

Оферти - Румъния |  Оферти - Букурещ |  Екскурзии - Румъния |  Екскурзии - Букурещ |  Великден 2024 - Румъния |  Великден 2024 - Букурещ

Избрани оферти